Menu

Informacje praktyczne

Moc i wymiar grzejnika

Wymiary i moc

Moc grzejnika to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupu urządzenia. Jednym z głównych czynników wpływu na siłę ogrzewania jest wymiary, jaki konkretny model posiada. Zasada jest prosta i logiczna - wraz z wielkością urządzenia rośnie jego moc grzewcza. Jest kilka rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę podczas doboru kaloryfera.

Czytaj więcej

Kolory specjalne grzejników

Kolorystyka grzejników

Forma i budowa grzejnika to cecha, która w bardzo dużym stopniu decyduje o jego ostatecznym, wizualnym odbiorze. Jednak równie duże, a może i większe znaczenie ma wybrane wykończenie powierzchni i kolorystyka produktu.

Wielu producentów oferuje naprawdę bogate palety barw, w których wykonany może zostać niemal każdy z modeli. To właśnie to decyduje, czy grzejnik stanowił będzie odważny kontrast dla wnętrza, czy dyskretnie i nienachalnie podkreśli jego charakter.

Czytaj więcej

Wykończenia specjalne grzejników

Wykończenia specjalne grzejników

Kolor grzejnika to nie tylko podstawowe palety barw, które zaoferował producent, ale również rozmaite wykończenia specjalne. Umożliwiają one osiągnięcie bardziej intrygującego i nietypowego efektu, a przy tym dopasowanie do każdego z indywidualnych gustów.

Czytaj więcej

Podłączenie grzejnika łazienkowego

Podłączenie grzejnika łazienkowego

Prawidłowe podłączenie grzejnika jest niezwykle istotne dla jego bezpiecznego funkcjonowania przez lata. Warto więc zaznajomić się z dostępnymi na rynku wariantami, aby dobrać taki, który będzie najbardziej optymalny.

Zdecydowana większość grzejników umożliwia podłączenie na każdym z rogów; wtedy należy podjąć decyzję, który z kolektorów wykorzystać do podłączenia rury zasilającej, który zaś do powrotnej. Od układu poszczególnych elementów w grzejniku zależy, które z miejsc będzie najłatwiej i najwygodniej wykorzystać: dwa podłączenia górne, dwa dolne, lub naprzemienne (krzyżowe).

Czytaj więcej