Menu

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/hepo/public_html/grzejniki-lazienkowe.pl/templates/gk_simplicity/html/com_content/article/default.php on line 14
Kolory specjalne grzejników

Kolorystyka grzejników

Forma i budowa grzejnika to cecha, która w bardzo dużym stopniu decyduje o jego ostatecznym, wizualnym odbiorze. Jednak równie duże, a może i większe znaczenie ma wybrane wykończenie powierzchni i kolorystyka produktu.

Wielu producentów oferuje naprawdę bogate palety barw, w których wykonany może zostać niemal każdy z modeli. To właśnie to decyduje, czy grzejnik stanowił będzie odważny kontrast dla wnętrza, czy dyskretnie i nienachalnie podkreśli jego charakter.

Każda z marek komponuje indywidualną, szeroką paletę, która najlepiej dopasuje się do stylistyki produktów; niektóre z firm posiadają w ofercie różne palety (na przykład Irsap - różne serie), część z nich oferuje też oddzielne kolory w zależności od konkretnego modelu grzejnika. Wspólna jest natomiast paleta RAL, którą oferują niemal wszystkie marki na rynku grzewczym.

Należy jednak pamiętać, że każdy z kolorów, który zaprezentowany jest przez producenta, w rzeczywistości może nieco różnić się odcieniem od faktycznego wyglądu.

Kolory to jednak nie wszystko - pośród ofert producentów znajdziecie również różnego rodzaju wykończenia powierzchni: połyskujące, matowe, czy strukturalne (z delikatną fakturą), które wbrew pozorom mogą znacznie zmienić finalny efekt.

Kolorystyka może zależeć również od materiału, z którego wykonany jest sam grzejnik. Wariant Gdańsk (HeatPoint), z racji użycia do produkcji stali nierdzewnej, nie wymaga lakierowania, umożliwiając zastosowanie stali polerowanej lub szczotkowanej, ale również szlachetnego odcienia złota, miedzi, czy czarnej perły.

Pająk natomiast, stworzony przez polską Termę, to grzejnik wykonany z miedzi, dzięki czemu oferujący „rasowe”, eleganckie i naturalne odcienie, pokrywając się z czasem patyną.

Przykładowe palety kolorów:

Paleta kolorów specjanych dla grzejników Vasco
Paleta kolorów specjanych dla grzejników Vasco

 

Paleta kolorów specjanych dla grzejników Irsap
Paleta kolorów specjanych dla grzejników Irsap

 

Paleta kolorów specjanych dla grzejników Irsap
Paleta kolorów specjanych dla grzejników Irsap

Zapisz