Menu
Grzejnik nierdzewny Szczecin - HeatPoint

Szczecin - HeatPoint

Szczecin zdecydowanie jest grzejnikiem zaprojektowanym dla tych, którzy nie chcą łazienkowej nudy; to bardzo oryginalny model drabinkowy, a przy tym estetyczny i niezwykle funkcjonalny. Dzięki swej intrygującej budowie sprawdzi się także w kuchni, czy innych pomieszczeniach.

Grzejnik nierdzewny Szczecin - HeatPoint
Grzejnik nierdzewny Szczecin - HeatPoint

Szczecin tylko z pozoru może zostać nazwany tradycyjną drabinką. Jego pionowe, blisko siebie ułożone kolektory stanowią podstawę dla pojedynczej, spiralnie giętej rury, która układa się w taki sposób, że stanowi idealny wieszak oraz suszarkę na ręczniki; umieszczona jest przy tym asymetrycznie, gwarantując jeszcze bardziej nietypowe wrażenie.

Najważniejszą cechą grzejnika jest jednak materiał, z którego został wykonany – stalnierdzewna, wykorzystywana w większości projektów HeatPoint. Tak zwana „nierdzewka” odpowiada za doskonałą odporność na korozję modelu, a co za tym idzie: możliwość montowania go w otwartych układach centralnego ogrzewania oraz pomieszczeniach o dużej wilgotności. Eleganckie wykończenie powierzchni – stal polerowana – zapewni gustowny i szlachetny efekt. Podłączenie dolne środkowe o rozstawie osi równym 50 mm znacznie ułatwi instalację, a możliwość doposażenia Szczecina w dodatkową grzałkęelektryczną przystosuje go do całorocznej pracy, bez względu na sezon grzewczy.

Rysunek techniczny grzejnika Szczecin
Rysunek techniczny grzejnika Szczecin

Maksymalna temperatura pracy modelu sięga aż 100 stopni Celsjusza; jego dopuszczalne ciśnienie robocze wynosi zaś 16 bar. Produkt składa się z rur o przekroju okrągłym: kolektorów o średnicy 30 mm i profili o średnicy 20 mm. Dostępny jest w jednym rozmiarze: 1285 mm x 500 mm, jego moc (przy parametrach 75/65/20) wynosi 594 W.